Ko že nekaj časa treniramo ples ob drogu (pole dance), nam ena ura hitro postane premalo. Okej, kadar je trening res naporen, nam je lahko še ena ura preveč, a običajno si želimo le še več in več treningov. Tu se nam ponudi več možnosti. Najpogosteje začnemo treninge obiskovati večkrat tedensko. Če imamo dovolj prostora (ali še bolje, eno odvečno sobo :D), si lahko kupimo svoj drog in začnemo z dodatnimi samostojnimi treningi doma. Lahko pa se odločimo tudi za najem dvorane in dodatno izpilimo svoje sposobnosti. Seveda pa so vse te stvari naložba, in zato moraš dobro premisliti, ali ti bo bolj koristil kakšen skupinski trening več, ali boš veliko odnesla tudi od samostojnih treningov.
Okej, pri nekaterih točkah v življenju si rečemo, da ne smemo gledati nazaj. Pri plesu ob drogu (pole dance) pa temu ni tako. Res je, da večino časa hočemo le napredovati, delati vedno bolj zahtevne elemente, se lotevati težkih kombinacij in dolgih koreografij…a če le rineš naprej, ne prideš tako daleč, kot si mislila. Ples ob drogu (pole dance) je namreč zelo kompleksna stvar, zato je pomembno, da ponavljaš tudi stvari, ki si jih delala na samem začetku, kot so osnovni obrati, ki kasneje postanejo povezovalni v kombinacijah in koreografijah. Tvoji začetki so podlaga za naprej, in če boš še vedno ponavljala te elemente, boš lahko razvijala svoje gibanje v celoti. Verjameš ali ne, stvar sploh ni tako preprosta. Ko si se še učila začetnih elementov, se najbrž nisi osredotočala na vse detajle, linije, špičke, povezave…ampak si bila navdušena nad tem, da si se sploh obdržala na drogu za en obrat. Vsaj pri meni so začetki izgledali tako :). Zdaj, ko si že nabrala nekaj kilometrine, pa lahko paziš tudi na druge dele, in predvsem na povezanost celotnega gibanja v lepo celoto.
S tem, ko se ples ob drogu (pole dance) vedno bolj pogosto pojavlja v medijih, torej v časopisih, revijah, na televiziji itd., večina plesalk pričakuje, da se bodo zmanjšali tudi stereotipi okoli tega športa. Da nam ne bo več neprijetno povedati, kaj počnemo v prostem času, da ne bomo prejele kakšnih čudnih pogledov ali že 100x slišanih šal v stilu ''A bi zaplesala še okoli mojega droga''. Žal pa temu še ni čisto tako.
Naš ljubi plesni studio se širi po socialnih omrežjih in njegova najnovejša pridobitev je Instagram račun, ki ga najdeš pod imenom mademoiselleplesnistudio. Glede na to, da je Mademoiselle prvi plesni studio, ki se je lotil poučevanja plesu ob drogu (pole dance), je res super stvar, da informacije o tem športu in o svojem delovanju širil tudi na tem socialnem omrežju. Mogoče se bo slišalo čudno, ampak Instagram je lahko odlično orodje za razbijanje stereotipov. Zakaj? Nekomu lahko razlagaš vse možno o mišicah, ki delajo pri plesu ob drogu (pole dance), o njegovih učinkih, raznolikosti in zahtevnosti…a včasih slika pove več kot 1000 besed. In slike ter videoposnetki plesalk ob drogu res pokažejo, kaj vse je potrebno, da izvedeš en element, kaj šele kombinacijo ali koreografijo.
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
April 2021
|