Mademoisellke smo se prejšnjo sončno soboto udeležile svetovnega dneva žongliranja, ki je letos potekal na igrišču Športne zveze Ljubljane za Bežigradom. Svetovni dan žongliranja poteka vsako leto po celem svetu na soboto, najbližjo 17. juniju, dnevu ustanovitve Svetovne zveze žonglerjem z namenom učenja in promocije žongliranja ter združevanja ljubiteljev tega hobija. Ker ima ples ob drogu (pole dance) svoje korenine tudi v cirkuški umetnosti in ga plesalci ter akrobati še danes uporabljajo kot pripomoček, smo se žonglerjem in drugim navdušencem nad cirkuško umetnostjo pridružile tudi me.
Orna Kunst je promotorka zdravega načina življenja, ki trenutno skrbi za promocijo Kraljestva sirov. Orna je izjemno kreativna, komunikativna in pozitivna oseba, njena dobra volja, strast, ustvarjalnost in prijaznost pa so nalezljivi. S svojo zanimivo pojavo in osebnostjo nas je tako navdušila, da smo jo povabili k naši akciji samozavestne ženske in jo vprašali za njen pogled na samozavest.
Če vam je bil prispevek všeč in želite še več tovrstnih vsebin (ki se že pripravljajo), se naročite na naš e-novičnik, da vam nadaljnje objave o samozavestnih ženskah ne uidejo.
Sprejmi se! Povečaj svojo samozavest! Prepričaj jih! Glede na to, da se študentom bliža izpitno obdobje, dijaki pa že pridno pišejo maturo je čas, da se še malo izobrazimo glede plesa ob drogu (pole dance). Brez izpita na koncu seveda! Vsi poznamo delitev plesa na standarde, latinsko ameriške plese, hip hop, jazz, balet in še mnoge druge oblike plesa, ples ob drogu (pole dance) pa se prav tako deli na nekaj kategorij. Glede te delitve si internet ni najbolj enoten, že sam ples ob drogu (pole dance) vključuje elemente drugih plesnih zvrsti, odvisno od stila plesalke in izbrane glasbe ter zgodbe za plesom. Med vsemi možnimi delitvami sem se odločila opisati tisto, ki je po mojem mnenju najbolj široka in vključuje raznovrstne stile v nekaj osnovnih kategorij.
Vsi se radi kdaj pa kdaj malo razvajamo in s plesalkami ob drogu ni nič drugače. Najbrž si že pregledovala spletne strani in trgovine s čudovitimi plesnimi čevlji, športnimi dresi in razmišljala o nakupu svojega droga. Najbrž pa tudi nisi ostala le pri ogledovanju in si tudi kaj kupila, ženske smo pač nabiralke, to je v naši naravi. Katere so torej naše največje razvade, zaradi katerih nam pa naj ne bo niti malo nerodno? Čevlji Ženske smo že tako ali tako v večini nagnjene k ljubezni do čevljev, ko pa enkrat poskusiš visoke pete, namenjene plesu ob drogu (pole dance), te bodo te popolnoma navdušile. Čevlji, namenjeni plesu, so namreč neverjetno udobni, sploh ko udobje primerjaš z višino pete. 12-centimetrske visoke pete (in višje) sploh niso več naporne, k temu pa pripomore tudi visoka platforma. Pa še noge izgledajo tako dolge in lepe!
Mlada novodobna podjetnica Nastja Kramer tako obožuje zdravo življenje, da je iz tega s prijateljico Andrejo Stopar pred 3 leti ustvarila dobičkonosen posel, ki se iz leta v leto širi tudi v druge evropske države. Zagotovo je za kaj takega potrebna zvrhana mera poguma, discipline in samozavesti, saj se je Nastja podala v to popolnoma brez izkušenj, spontano, po naključju ter z velikim žarom in predanostjo. Njena motivacija in navdih so bile predvsem pozitivne zgodbe in osredotočenost na svojo zgodbo in svoje sanje – iz svojega hobija oz. stvari, ki jih rada počne (športa, kuhanja, podjetništva in spletnega marketinga), ustvariti svojo službo. V življenju se jih zdi ključno, da najdemo delo, ki nas izpopolnjuje, saj se to odraža tudi v pridobivanju samozavesti. Na drugi strani pa si je treba znati vzeti tudi čas zase, kot jo je pred kratkim naučila lastna izkušnja. Sogovornica Nastja Kramer pa v videu tudi pojasnjuje, zakaj Slovenke raje jamrajo in iščejo izgovore, namesto, da bi živele samozavestno in počele stvari, v katerih uživajo. V videu si lahko ogledate Nastjin nasvet, kako preiti od izgovorov k dejanjem in postati bolj samozavestna.
Če vam je bil prispevek všeč in želite še več tovrstnih vsebin (ki se že pripravljajo), se naročite na naš e-novičnik, da vam nadaljnje objave o samozavestnih ženskah ne uidejo.
Sprejmi se! Povečaj svojo samozavest! Prepričaj jih! Mogoče se boš s tem vprašanjem začela ukvarjati pri vpisu na tečaj, ali pa ko boš kupovala svoj drog. Si že preizkusila oba ali se bolj udobno počutiš na enem izmed njih? No, vsekakor se boš srečala z obema, če boš vztrajala na drogu vsaj nekaj časa in vsak ima svoj čar. Ne vrteči in ne statični drog ni nujno lažji ali boljši, pristop pa se razlikuje in veliko je odvisno od tvojih močnih točk. Za oba potrebuješ moč in koordinacijo, le na malce drugačen način. Na tekmovanjih običajno plesalke uporabljajo dva droga, saj so nekateri lepše predstavljeni na vrtečem, drugi pa na statičnem drogu, nekaterih pa niti ne moreš izvesti na vsakemu.
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
February 2021
|