Saj ves, nikoli ni prav :) Ne samo, da lahko treniraš premalo, lahko tudi treniraš preveč, in v obeh primerih ne opaziš napredka. Včasih se v nekaj preveč zaženemo in s tem telesu naredimo več škode kot koristi. Včasih želimo na začetku čim več narediti, pa se nam potem kar ustavi. Včasih želimo pred poletjem in dopusti narediti čim več treningov, pa smo vsakega bolj utrujene in šibke. Potem pa si vzamemo dopust in pridemo nazaj prerojene. Vsi elementi, ki so nam delali težave, so zdaj lahki, naša kondicija je odlična in raztegljive smo kot se nikoli prej? Zakaj pride do te nepravičnosti :)? Bomo boljše, če bomo samo počivale :)? Seveda ne! A naše telo kdaj potrebuje počitek. Tu ne govorim o dopustih, ampak predvsem o nekem optimalnem razmiku med treningi. O kombiniranju različnih treningov, s čimer lahko preprečimo preobremenitev določenih delov telesa. O pomenu ogrevanja in raztezanja, vaj za moč in vaj za gibljivost, predvsem pa dobrega počutja in ravno pravšnjega obremenjevanja telesa.
Predavateljica in avtorica knjižnih uspešnic ter soorganizatorka dogodka 500 podjetnic Petra Škarja, pravi, da samozavesti ni nikoli preveč, zato moramo aktivno in vztrajno graditi lastno samopodobo, da bo čim boljša. »Je pa pri tem pomemben trik. Razlikovati moramo samozavest in pozitivno samopodobo od nadutosti. Med temi je tanka meja, čeprav gre za zelo nasprotne zadeve. Nadutost nas namreč ne pripelje daleč. Zelo uspešni ljudje, so načeloma zelo preprosti, ponižni. Če veliko potuješ po svetu, imaš široko znanje in veliko izkušenj, hitro ugotoviš, da je pametnih, sposobnih, znanih, slavnih ljudi, kot si ti, na svetu na vsakem vogalu vsaj 50. Takrat nehaš biti nadut. Te nadutosti se moramo bati, ker to ni samozavest, temveč strah, skrivanje za nečem,« opozarja Petra Škarja.
Ples ob drogu (pole dance) je sicer na en ali drug način že obstajal skozi celo zgodovino, plesale ga niso le ženske, temveč v nekih obdobjih večinoma moški, pojavljal se je v najrazličnejših oblikah in posledično ves čas spreminjal. In spreminja se še danes. Ples ob drogu (pole dance) je šport, ki je ves čas v razvoju, nastajajo novi elementi, pojavljajo se različni stili. Edina meja je naša domišljija! Ideje se širijo tudi prek socialnih omrežij, ki posledično še večajo priljubljenost ples ob drogu (pole dance). Nekateri elementi, ki si se jih učila par dni nazaj, do nastali komaj par let nazaj! Mogoče te zanima, kdo je prvi izvedel kakšnega od njih?
Poletje je pravzaprav že tu! Dnevi so vroči, v zraku je tisto prijetno sproščeno vzdušje, dneve preživljamo zunaj, kdaj pa kdaj zaplavamo ob morju – nasploh je to čas leta, ki se ga v veliki večini veselimo. Ima pa tudi poseben vpliv na naše treninge, tako da se mi je zdelo najboljše, da te na nekatere stvari kar pripravim :)
K današnjemu zapisu me je pripravil zapis, ki sem ga našla na tej strani: Pole Dancing as an Identity (and what happens when you lose it!) Govori o tem, kako ples ob drogu (pole dance) postane del nas, del naše identitete in s tem zavzame pomembno mesto v našem življenju. Ne samo, da nas ohranja fit ter skrbi za našo moč in gibčnost, temveč postane naš hobi, ena izmed dnevnih prioritet, za nekatere tudi vir zaslužka, nasploh veliko več kot en trening, na katerega se odpravimo in potem odidemo domov. Tudi izven treningov spremljamo posnetke, se veselimo treninga, že preden pridemo tja, se navdušujemo nad novimi oblačili za ples ob drogu (pole dance), vsem razlagamo o tem športu…in tako počasi postane del naše identitete, ki nas ne le opisuje, temveč tudi dela močnejše in samozavestnejše.
Tina (twerk) pravi: » Poleg tega, da se studio nahaja na lepi in hitro dosegljivi lokaciji, je glavni element, ki me je prepričal, sproščena ženska atmosfera, ki tu vlada. Urejenost studia in vedno pozitivno vzdušje pa dajeta občutek, kot da si tam doma. «
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
April 2021
|