Uf kakšen grozen stavek. Mislim, da bi kar ponorela, če bi slišala kaj takšnega, najbrž zato, ker takšnih in drugačnih težav nimam. Če jih imaš, pa je treba hitro v akcijo! S tem ne mislim, da na vrat na nos zamenjaš dečkota, ampak da poskušaš razumeti njegove razloge, in mu potem pokažeš, da ga ne rabi nič skrbeti... ti pa lahko z veseljem še naprej obiskuješ treninge. Kaj ga torej moti?
Ivana - »Podpora inštruktoric in njihovo prepričanje, da lahko oviro presežeš, sta neprecenljiva.«28/7/2019
Če spremljaš skupnost plesalk ob drogu na Instagramu ali pa slediš samo nekaj profilom, si zagotovo že slišala za izraz ''shadow ban'' oz. ''shadow banning'' objave ali celotnega profila. Mogoče že veš, kaj to pomeni, drugače ti bom pa na hitro opisala. Če ti Instagram "zasenči" objavo, to pomeni, da ti objave sicer ne izbriše s profila, a jo označi kot manj primerno, in jo zato ne pokaže med lokacijami ali "hashtagi", tudi če nisi uporabila nobenega izmed t.i. prepovedanih ''hashtagov''. S tem, ko slike ni tam, je odziv seveda manjši in tudi manj ljudi, ki ti sledi, sliko vidi, novi profili pa te ne morejo najti. Če se to zgodi s profilom, ga nasploh veliko manj kaže vsem sledilcem, pa tudi pod iskanjem ga je praktično nemogoče najti, če ne vtipkaš celega imena.
Pred kratkim smo Mademoisellke ponovno obiskale Pandorice in njihove Pole & fly delavnice, ki so potekale že tretje leto zapored. Vsako leto znova se razveselim odhoda v Štajersko prestolnico, kjer se ne le udeležujemo delavnic, temveč se tudi družimo in povezujemo s plesalkami s cele Slovenije in okolice. Takih druženj je žal v Sloveniji zaenkrat še čisto premalo, zato se razveselim vsake takšne in drugačne priložnosti, ki se nam ponudi tako za klepet kot za izmenjavo znanja. No, res je, da Slovenija ni velika država, a v plesu ob drogu (pole dance) smo zagotovo zelo naprej. Imamo svetovno znane zmamke oblačil za plesu ob drogu (pole dance), Lupit pole, plesalke, katerih imena poznajo povsod. Vse, kar še potrebujemo, je torej več povezovanja, delavnic, dogodkov, in ples ob drogu (pole dance) se bo na našem majhnem kotičku sveta razvijal v vedno nove dimenzije.
Vsak dan se srečamo s številnimi vlogami, ki jih prevzemamo, smo prijateljice, punce, žene, sodelavke, sosede… in plesalke ob drogu. Ampak kaj to sploh pomeni, plesalka ob drogu? Si res samo plesalka? Si tudi športnica? V kateri koš pašeš, bolj plesni ali bolj fitnes obarvan? No, nekateri, ki bolj ozko gledajo na svet, bi nas preprosto odpisali, da smo striptizete, ampak to so obsodbe brez enega samega pogleda v plesno dvorano. Kam misliš ti, da bolj spadamo? Seveda, ples je tudi šport, ampak ples je tudi umetniško izražanje. A se lahko ob drogu umetniško izražaš? Zagotovo. Ali ob plesu ob drogu (pole dance) tudi ''žašvicaš'' in se konkretno športno premigaš? Zagotovo.
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
April 2021
|