Ne vem točno, katera je tista starost, pri kateri naj bi se začeli obnašati kot odrasle in resne osebe, ampak starejša kot sem, vedno bolj se mi zdi, da ta starost ne obstaja. Saj si najdemo službe, postanemo odgovorni in samostojni, imamo neke obveznosti, ampak mislim, da v nas zmeraj ostane nekaj zasanjanosti in igrivosti, ki nam dovolita, da se sprostimo in se vedno znamo zabavati. Neko ravnovesje pač mora biti. In tako, kot bom vedno z veseljem odigrala igro Activity-ja ali Scrabble, bi z veseljem odigrala tudi katero od naslednjih iger plesa ob drogu (pole dance) . Če imaš drog doma, so super za kakšno zabavo v trenutnih mrzlih večerih, lahko pa se uporabijo za malo drugačen trening.
Si že slišala to super novico? Ples ob drogu (pole dance) je končno priznan kot profesionalni šport! Bolj natančno, organizacija GAISF - Global Association of International Sports Federation, je potrdila, da bo ples ob drogu zdaj naprej klasificiran kot profesionalni šport. Če obiskuješ treninge ali pa si pogledala že nekaj nastopov, ti najbrž do zdaj niti na kraj pameti ni padlo, da ples ob drogu ne bi bil šport. Vsi elementi, ki jih izvajamo, so s časom vedno bolj zahtevni in se približajo tudi kakšnim gimnastičnim ali akrobatskim elementom, moč in gibčnost, ki jo pridobimo, nista nič manjši, kot pri kateri drugi vadbi, in ko odidemo s treninga čisto ''prešvicane'' in prijetno utrujene, ter naslednji dan trpimo zaradi ''musklfibra'', niti ne pomislimo, da se nismo na treningu ukvarjale z (uradnim) športom. Za nas je ples ob drogu že od samega začetka šport.
Zakaj koreografija? Vseh elementov se seveda ne učimo le za to, da smo jih sposobne narediti, in vseh kombinacij ne vadimo le zaradi treniranja moči, ampak zato, da se naučimo elemente tudi lepo povezovati. Floorwork ni del naših treningov zato, da si malo odpočijemo od droga in spočijemo naše mišice, temveč da znamo ustvarjati lepe prehode med elementi in dodati kakšen plesni vložek. Torej, razmišljaš da bi se lotila sestavljanja kakšne koreografije? Za nastop ali preprosto sama zase?
Obetavna mlada igralka, po izobrazbi teologinja, Anja Prusnik, je prijetna sogovornica, s katero se na temo samozavesti žensk mimogrede zapleteš v prijetno in poglobljeno debato, saj je to ena njenih priljubljenih tem. Kako tudi ne, saj je samozavest zagotovo osnovna sestavina, ki jo potrebuješ, da sploh prestopiš odrski prag, kaj šele, da pred številnim občinstvom izliješ svoja čustva, temačna ali strastna. A Anja Prusnik je prepričana, da se moramo, če želimo postati bolj samozavestne, podati ravno tja, kamor nas je najbolj strah. Tam se skrivajo za nas največje lekcije. Sicer pa Anji samozavestne ženske izžarevajo umirjenost, imajo še vedno del otroškosti, ki omogoča, da stvari doživijo v vsej pristnosti in se jim znajo začuditi. Prav tako je ena od lastnosti samozavestne ženske, da zna v ljudeh prepoznati njihove kakovosti in ljudi povezovati. Nikakor pa samozavestne ženska ne sme pozabiti nase in poskrbeti za svoj notranji svet.
V videu lahko prisluhnete še ostalim Anjinim besedam in nasvetom za dodatno dozo samozavesti. Če vam je bil prispevek všeč in želite še več tovrstnih vsebin (ki se že pripravljajo), se naročite na naš e-novičnik, da vam nadaljnje objave o samozavestnih ženskah ne uidejo. Še bolj pa bomo veseli, če boste z nami delili tudi vašo izkušnjo in s tem prispevali k ozaveščanju ter spodbujanju samozavesti pri Slovenkah. Z deljenjem tega prispevka lahko tudi ti pomagaš k ozaveščanju žensk in krepitvi samozavesti Slovenk. Sprejmi se!
Povečaj svojo samozavest! Prepričaj jih! In velikokrat ne samo enega, ampak cel spisek. Na naših treningih se namreč srečamo s celim kupom različnih elementov, ki zahtevajo različne stopnje fizične pripravljenosti, raztegljivost in moč v določenih delih telesa, odriv ali vzdržljivost. Tako da se na čisto vsaki stopnji naše pripravljenosti najde zagotovo en element, ki ga poskušamo in poskušamo izvesti, pa kar ne gre, tudi ko pa ga nekako ''napol'' osvojimo, pa se ga izogibamo v vseh koreografijah, ki jih sestavljamo. No, ponavadi je takšnih elementov še več. Najprej se pojavijo na začetni stopnji, ko se še spoznavamo z drogom in se nam zdi če osnovni obrat nekaj najzahtevnejšega. Z nami ostanejo tudi na naprednejših stopnjah, samo da se elementi tam zamenjajo – z vedno težjimi elementi pride tudi vedno več truda, ki ga moramo vložiti v uspešno izvedbo, pa še pozorne postanemo na cel kup detajlov, s katerimi se, priznajmo, na začetku nismo še najbolj obremenjevale. Namesto, da se na tej točki začneš primerjati z drugimi, ki jim morda element brezhibno uspe, imam zate drug nasvet.
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
April 2021
|