Najbrž si že veliko slišala o učinkih plesa ob drogu (pole dance) na telo. Z rednimi treningi postaneš bolj gibčna, močna, imaš več kondicije, nasploh tvoje telo fizično zmore več in dalj časa ko treniraš, več zmoreš in bolj si prepričana vase pri izvedbi bolj težkih elementov. Ples ob drogu (pole dance) pa nima nikakor le fizičnih koristi, temveč nate počasi začne vplivati na več načinov in ti lahko prinese pozitivne spremembe na več področij življenja. Pa tudi postane šport, ki si ga nikakor ne želiš zapustiti in treninge obiskuješ z veseljem, tudi kadar se ti najprej sploh ne da iti iz hiše :).
Ples ob drogu (pole dance) je šport, ki se še razvija, ki se širi, dodajajo se mu novi, bolj ali manj zahtevni elementi, nekateri dobijo novo preobleko, ustvarja se z najrazličnejšimi oblikami…in pri vsem tem pride do celega kupa vprašanj, na katere priznam, da nisem pomislila, dokler se nisem že dalj časa ukvarjala s športom, začela obiskovati delavnice in si dnevno ogledovati videe na Youtubu in Instagramu. Predvsem pa me je k razmišljanju spodbudil članek, ki sem ga zasledila pred kratkim, in je govoril o tem, kako pomembno je, da izpostavimo osebe, ki so nek element ustvarile, da si ne prisvajamo kombinacij in koreografij, ki jih nismo same ustvarile, in nasploh da imamo vedno spoštovanje do nekoga, ki je v delo vložil svojo ustvarjalnost, pa naj gre za čisto nov element, kombinacijo ali koreografijo.
V trenutku, ko se spoznaš z Ano Lukner, ugotoviš, da gre za resnično eno srčno, simpatično zvezdico, ki je popolnoma resnična in prizemljena. Ana tukaj in zdaj na tem planetu združuje podjetništvo, dobrodelnost in inspiracijo. To počne v vlogi inspirativne predavateljice, podjetnice, ki v Silicijevi dolini skrbi za nove inovativne projekte, da bi uresničili svoje vizije in postali podjetniške zvezde, ter kot pobudnica dobrodelne organizacije Anina zvezdica. Kot ženskam nam Ana tako lahko predstavlja odličen zgled, da je tudi navidez nemogoče, mogoče. In to kljub dejstvu, da smo ženske v poslovnem svetu še vedno v ozadju in se moramo bolj in dlje dokazovati: dosegamo namreč nižje funkcije v organizacijah (v Silicijevi dolini je tako le 15 odstotkov žensk na višjih položajih, plače žensk so do 15 odstotkov nižje od moških za iste funkcije). Zato se zdi Ani Lukner nujno, da se ženske med sabo povezujemo, se spoštujemo in se podpiramo, ne da velikokrat tekmujemo.
Ples ob drogu (pole dance) je ne glede na vse ples – kar pomeni, da plesalke ne izvajamo le posameznih gibov, ampak jih združujemo v manjše ali krajše kombinacije elementov, katerih namen pa ni le ponoviti več gibov enega za drugim, temveč se med elementi gibati tekoče in povezano. Saj veš, tisti ''uau efekt'', ki ga doživiš ob gledanju posnetkov in nastopov, kjer gibanje poteka tako breztežnostno, gladko in občutek imaš, da tudi brez vsakega napora. Na treningih pa si najbrž tudi že opazila, da tako Tina kot Lucija vlagata veliko pozornosti v kombinacije elementov, ustvarjanje lepih prehodov, elegantno gibanje, ki ga ne moremo doseči le s ponavljanjem posameznih elementov. Ker si pa v večini želimo, da naše gibanje izgleda lepo in izpopolnjeno, sem našla še nekaj nasvetov, s katerimi boš svojemu gibanju lahko dodala piko na i.
|
Kategorije
All
Zadnje objave▪ Zgodnja tema, zgodaj spat?
▪ Kako se je spremenil moj odnos do vadbe na drogu? ▪ Novi izzivi v novem študijskem letu ▪ Kako se je ples ob drogu spremenil v času COVID-19? ▪ Nasveti za vse začetnice Arhiv
April 2021
|