Ples ob drogu (pole dance) je žal še danes obkrožen z nekaterimi miti in stereotipi, najbolj pogosto se pa po mojem mnenju pojavlja spodnjih 5.
Če ste prebrali prejšnji članek o razvoju plesa ob drogu potem ste prebrali, da se je v drugi polovici prejšnjega stoletja drog pojavil tudi v striptiz klubih in barih. Ampak potem tudi veste, da je to le del njegove razgibane zgodovine. Razlika med drogom v barih in tem, ki ga uporabljamo na tečajih in tekmovanjih je, da je prvi le dodatek, ki ga ne potrebujejo nujno, drugi pa ključni pripomoček, brez katerega nastopa ni mogoče izvesti. Vsi, ki ste že kdaj poskušali plesati ob drogu veste, kakšne težave lahko povzroči krema za roke ali olje za telo, če smo ga uporabljali isti dan. Zdaj si pa prestavljajte, koliko elementov bi lahko izvedla striptizeta, prekrita z gelom z bleščicami. Bolj malo, kajne :)
Bom začela z dejstvom, ki ga plesalke ob drogu velikoktat izpostavljamo: modrice in odrgnine, ki so pogosta posledica treninga, niti približno niso seksi. Dopuščamo možnost, da tam obstaja kdo, ki mu je ogromna modrica sredi stegna ali na nadlahti neverjetno privlačna, ampak to bolj težko verjamemo. Prav tako pa je ples ob drogu (pole dance) kot druge oblike plesa zelo raznolik. Ko plešemo, smo lahko seksi, lahko ženstvene, umirjene, romantične, nežne … obstaja nešteto možnosti in nismo omejene samo na eno. Ples ob drogu (pole dance) naj bi plesalke sprostil, jim omogočil, da najdejo stik s svojim telesom in ne vidim nič narobe s tem, da plesalka hkrati izraža svojo ženstvenost in se pri tem počuti seksi.
Za ogromno elementov je gola koža obvezna, saj elementov brez dobrega oprijema ne moremo izvesti. Že samo sedenje zahteva kratke hlače, nekateri drugi elementi pa tudi golo kožo na sprednji in stranskih straneh trebuha. Namen gole kože je torej povsem drugačen, kot pravijo stereotipi. Če pa kdo ne verjame, naj pa spleza na drog v pajkicah :)
Je že res, da samozavest lahko pride prav, ni pa pogoj. Tečaja se udeležijo tako bolj sramežljive in zadržane kot samozavestne ženske. Prav s plesom ob drogu (pole dance) ženske razvijajo svojo samozavest, razvijejo boljši odnos do svojega telesa, do svoje podobe. Samozavest torej ni pogoj, ampak prej posledica.
Ples ob drogu (pole dance) pravzaprav nikoli ni bil izjemoma le ženski šport. Na internetu najdemo ogromno fotografij in posnetkov, ki dokazujejo, da je enakopravnost med spoloma na drogu možna :) Potekajo tudi prvenstva v drogu v moški kategoriji. Ples ob drogu (pole dance) je torej za vsakega, ne glede na spol, starost in postavo. Dober primer je naslednji video: Emma Haslam. Še mislite, da na drogu lahko plešejo le suhice?